Gözlük Temizleme Bezi Baskısı

Gözlük Temizleme Bezi Baskısı

Bugün dünya genelinde birçok insan gözlerinde oluşan bir takım rahatsızlıklar nedeniyle numaralı gözlük ya da güneş gözlüğü kullanmaktadır. Gün içerisinde yoğun olarak kullanılan gözlükler kullandıkça kirlenir, parmak izleri kalır veya üzerlerinde toz birikir. Gözlüklerimizin burun yastıklarında sararma, camlarda çizilmesi gibi durumlar uzun süreli bakımsızlık veya dikkatsiz kullanma sonucu meydana gelir. Belirli periyotlar da düzenli olarak temizlemek yalnızca estetik için değil sağlığımız için de önemlidir.

Gözlük temizlemelerinde, genel olarak bilinen su veya sabun gibi ürünlerle temizlik yapmak gözlüklerin kireçlenmesine, paslanmasına veya çizilmesine neden olabiliyor. Bugün sektör tarafından gözlük temizleme bezi ile temizlik yapılabilmesi önerilmektedir. Gözlüklerimiz için, yani gözlük camlarımızın temizliği için mikro fiber bezlerden imal edilmiş ürünlerden yararlanabilmekteyiz. Gözlük temizleme bezi bugün uzun vadeli kullanım ve camların çizilmesini engelleyebilmek için hayatımızda diğer ürünlerin olduğu gibi önemli bir yer teşkil etmeye başlamıştır.

Gözlük Temizleme Bezi Nasıl Olmalıdır?

Gözlük temizleme bezi ana hammaddesi mikro fiber olan kumaşlardan üretilmektedir. Genel olarak gözlük temizleme bezlerinin mikro fiber olarak,  piyasa şartlarında tek kullanımlık ya da paketler halinde istediğimiz adetlerde satışları yapılmaktadır. Bu kumaşın özelliği, örmesinde kullanılan ipliklerin saç tellerinin %1’i incelikte imal edilmiş özel iplikler olmasıdır. Mikro fiber iplikler, polemik veya polyester elyafın yüzlerce binlerce uzunluğa çekilerek inceltilmesi ile üretilmektedir. Mikro fiber gözlük temizleme mendilleri Türkiye’de üretilen kalite ve ebat çeşitleriyle kendi kategorisindeki diğer bezlerden üretilmiş gözlük temizleme mendillerine kaliteleriyle fark atmıştır.

Gözlük Temizleme Bezleri Nasıl Temizlenir?

Mikro fiber gözlük temizleme bezleri alkol solvent ve su emiciliği en üst kademede olan bezlerdir. Bu  gözlük temizleme bezleri, herhangi bir temizleyici maddeye gerek duymadan gözlük camlarımızı lekelerden ve kirlerden arındırır ve süper bir kolaylık sağlar. Gözlük temizleme bezlerinin kullanım sıklığına göre temizlenebilmesi ve bu temizliği uygun kurallara göre yapmak kullanım ömrü açısından önemlidir.

Mikro fiber gözlük bezleri 40°’den daha az serinlikte bir suda yalnızca sabun veya deterjanla ve elde yıkanılabilmektedir. Yıkama esnasında yumuşatıcı ya da buna benzer ürünler kullanmamak gerekmektedir. Yumuşatıcı kullandığımızda bezimiz bir sonraki temizlik işleminde kullanılırken gözlük camlarının üzerinde iz bırakabilmektedir. Gözlük temizleme bezi temizlik için çamaşır makinesinde yıkanılmaması gerektiği gibi ayrıca kurutucuya da atılmaması gereken bir üründür.

Gözlük Temizliği Nasıl Yapılır?

Bugün gözlük kullanan her bir kişinin bildiği gibi gözlükler saplarından tutularak ele alınır. Gözlük camları parmakların arasına alınır ve hafifçe ovalayarak temizleme işlemine başlanır. Böylece tek bir işlemle camlarımızın hem iç hem de dış alanları temizlenebilmektedir. Mikro fiber gözlük temizleme bezleri için temizlik esnasında ayrı bir sıvıya ihtiyaç olmamaktadır. Ancak bazı durumlarda temizlik için özel sıvı yardımcılar da kullanılabilinir. Genellikle beyaz sabun ile gözlük temizleme bezlerimizin yıkanılması tavsiye edilmektedir. Ayrıca gözlük temizleme bezlerinin çamaşır makinalarına da atılmaması gerekmektedir. Bunun yanında gözlük temizleme bezi sirkeli suda bekletilmeleri de faydalı olabilmektedir.

Gözlük Temizleme Mendil Çeşitleri Nelerdir?

Mikro fiber bezden üretilmiş gözlük temizleme bezlerinin yanında tek kullanım gözlük temizleme mendili ürünleri de tüketicilere sunulmaktadır. Tek kullanımlık gözlük temizleme bezi mendili ürünleri nemlerini koruyabilmesi açısından kendine özel ambalajlarda piyasaya sürülmektedir. İnce ve solezik fiberlerden dokunan bu mendiller gözlüklerimizi camlarını temizlemeye ve arındırma anlamında önemli bir başarı sergilemektedir.

Gözlük temizliğinde herhangi zarar verebilecek bir türden içerik barındırmayan ıslak gözlük temizleme mendilleri pratik olmaları nedeniyle tercih edilebilmektedir. Bu ıslak gözlük temizleme mendillerini kullanmadan önce dikkatli ve itinalı bir şekilde tek kullanım paketleri açılır. Ardından içinden çıkan mendil nazikçe açılmalı ve dikkat edilerek kullanılmalıdır. Bu mendilde diğer temizleme şeklinde olduğu gibi gözlüğümüzü saplarından tutmalı, gözlük camlarımızı mendilin arasına alıp silmeye başlamalı ve izler kaybolana kadar bu işleme devam etmeliyiz.

Gözlük Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Genel olarak gözlüklerin en az günaşırı temizlenmesi ve bu konuya titizlikle önem verilmesi gerekmektedir. Her an temizliğe ihtiyaç olabileceği gözlük kullanıcıları tarafından unutulmamalı ve genel olarak yanımızdan gözlük temizleme bezi veya gözlük temizleme ıslak mendilimizi ayırmamalıyız.

Gözlük Temizleme Bezlerine Baskı Yapılır mı?

Gözlük temizleme bezi genel olarak korunabilmesi ve yanımızda taşınabilmesi açısından gözlük gözlük taşıma kılıfı içinde tüketicilerin beğenisine sunulmuş ve satılmaktadır. Gözlük bezi ve gözlük taşıma koruma kılıfları dilediğiniz renklerde logo, resim ya da yazı baskıları ile oluşturulabilmektedir. Ayrıca birçok gözlük satıcısı ya da gözlük cam imalatçısı ya da satıcısı için, bu firmalara özel baskılı logolu ya da istenilen resim üzerine çalışılmış gözlük bezi imalatı da yapılabilmektedir.

Gözlük Temizleme Bezleri Hijyenini Nasıl Sağlanır?

Yoğun olarak gün içerisinde gözlük kullanmakta olan kişiler için unutulmamalıdır ki gözlüklerimiz yoğun olarak kirlenmekte ve camlarında izler oluşmaktadır. Bu ve buna benzer sebepler dolayısıyla gözlüklerimizi gün içerisinde çok değişik ortamlarda sık sık kullanımından dolayı bezler üzerinde birçok mikrop ve bakteriye neden olmaktadır. Bezlerimizi sık sık dezenfekte etme ortamına ulaşamayacağımız için gözlük temizleme bezi taşıma kılıflarının önemli bir yer edinebileceği unutulmamalıdır.

Gözlüklerin çeşitli şekilde temizlenebilmeleri açısından birçok fikir sahibi olmaktayız. Ancak, en önemli uygulanabilecek olan sistem yukarıda da ifade etmiş olduğumuz gibi gözlük bezlerimizin zaman zaman belli periyotlarda dezenfekte edilebilmesidir. En doğal yolu sirkeli suda bekletmektir. Bu süreç arkasından gözlük bezlerimizi doğal bir suyla yıkanılması da unutulmamalıdır. Bu arada gözlük temizleme bezi yapısı itibari ile normal musluk suyunun dışında doğal sularla temizlenebilmesi normal musluk suyunda var olan klorların bezimizi etkileyebileceği unutulmamalıdır.

Piyasada sunulan yüzlerce marka adı altında bezler bulunmaktadır. Mikro fiber gözlük temizleme bezleri kendi içerisinde fiyatlandırılabilirken gramaj özelliklerine göre ebat ve ağırlığının etkisinden kaynaklı çeşitli fiyatlarla karşılaşılabilmektedir.

Gözlük Bezleri Ne Şekilde Tedarik Edilir?

Tüketicilerin beğenisine sunulabilmesi açısından imalatçılar tarafından gözlük bezleri, anahtarlıklı ya da cep tipi gibi olarak çeşitlendirilerek promosyon ürün olarak da uygulanabilmektedir. Tüketicilere sunulmakta olan gözlük temizleme bezi çeşitleri bugün birçok kumaştan imal edilmiş şekilde karşımıza çıkabilmektedir. Fakat bu bezleri gerekli şekilde inceleyip değerlendirilerek hangi kumaş ve hangi iplikten imal edildiğini bilmek gözlüklerimizin camında oluşacak çizikleri ya da yan etkileri engelleyebilecektir.

Gözlüklerimiz için doğru ve kullanımı kolay kaliteli mikro fiber özellikli mendillerden tercih ettiğimizde daha doğru bir sonuca ulaşılabilmektedir. Bunun yanında tek kullanımlık olarak tedarikçilere sunulan gözlük temizleme mendillerinde antistatik özelliklerine dikkat edilmeli ve kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Bu tip mendillerin satışının tekli paketler içerisinde yapılması nemini koruyor olması açısından değerlidir.

Gözlük Temizliği Neden Önemlidir?

Sonuç olarak gözlük temizleme bezi gözlük kullanmakta olan dünya genelindeki ve ülkemizdeki birçok tüketicinin dikkat etmesi gereken ve her an yanlarında bulundurması önem arz eden elemanlardan biridir. Gözlük hayatımızın içerisindeki günlük akışımızı destekleyen önemli bir alettir. Bu nedenle etrafa ve dünyaya net temiz ve aydınlık bir şekilde gözlük camlarımızın arkasından bakabilmek için gözlük temizleme bezi kaliteli hijyen ve sağlıklı olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba
(0533) 733 61 72