Tekstil Etiketleri

 

 

TEKSTİL ÜRÜNLERİNİN ETİKETLENMESİ
Tampon baskı yöntemi ile yıkama talimatının ve üretici bilgilerinin basımı; daha çok iç giyimde kullanılan etiketleme aynı zamanda t-shirt, çorap, gömlek, mayo, penye bazlı ürünler için de kullanılabilir. Bu baskı sisteminde ürün üzerine yıkama talimatı direkt olarak basılmaktadır. Bu hem üretici için avantaj olmaktadır, hemde son kullanıcıyı rahatsız eden sırt kısmındaki etiketler olmamaktadır. Üretici için avantajdır çünkü maliyeti dikiş gerektiren etiketlere göre çok düşüktür ve uygulama hızı daha yüksektir. Ve aynı zamanda yıkama talimeti ve üreticinin markası ürün üzerine direkt basıldığı için etiketin kullanıcıyı rahatsız etme durumunda yırtılıp atılma riski yoktur. Böylece ürün bilgileri ve üreticinin kendi reklamı ürün üzerinde sabit kalmaktadır. Buda üreticinin kalitesini ortaya koymaktadır.
Bu yeni etiketleme yöntemi tekstil üreticilerinin işini kolaylaştırmıştır. Baskılarımızda iplik cinsine uygun mürekkep kullanıldığı ve mürekkep içine belli oranda sertleştirici girilerek yıkama talimatının basılması ile etiketin her yıkamadan sonra ürün üzerinde sabit kalması sağlanmıştır. Tampon baskı klişesi yapılırken ve baskı esnasında bazı hususlara dikkat edilirse yıkama talimatı etiketleri uzun süre ürün üzerinde çıkmadan kalabilmektedir. Buda tekstil imalatçısının reklamını yapmak hususunda gerekli bir durumdur.
Tekstil ürünlerinin bu şekilde tampon baskı ile etiketlenmesi aynı zamanda kullanıcı için de rahatlık sağlar. Çünkü son kullanıcıyı ürün giyildikten sonra rahatsız eden etiketler bulunmamaktadır ve aynı zamanda ürün ile ilgili yıkama talimatı direkt basılı bulunmaktadır.

Open chat
Merhaba
(0533) 733 61 72