Leksan Etiket

Leksan Etiket

Teknolojinin gelişmesi ile beraber günümüzde insanlar daha kaliteli işler ortaya çıkarıyor. Baskı tekniğinin giderek gelişmesi ve kullanılan ürünlerin daha dayanıklı ve sağlam hale gelmesi ile baskı ve etiket sistemleri yaygın bir kullanım alanına sahip olmuştur. Özellikle leksan etiket otomotiv ve elektronik hizmet sektöründe yaygın bir şekilde kullanılmakla beraber diğer önemli sektörlerde de tercih edilir. Leksan etiket polikarbon malzeme üzerine uygulanan bir baskı çeşididir.

Gelişmiş bir teknolojik sistem ile hazırlanan leksan etiket özel olarak hazırlanan yapıştırıcı ve polikarbon malzemelerle beraber hazırlandığı için sağlam bir yapıya sahiptir. Dayanıklı olmasından dolayı leksan etiket çok fazla tercih edilmekte ve sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır.

Etiket üzerine uygulanan baskı sistemleri ters yüzeyden yapıldığı için boyanın çıkması ya da herhangi bir bozulma yaşanması mümkün değildir. Bu nedenle kullanılacak olan leksan etiketli uyarı ve ikaz levhalarından renkler canlılığını yitirmeden uzun süre kullanılacaktır. Yani leksan etiket kalıcı bir özelliğe sahiptir.

Leksan Etiket Özellikleri

Leksan etiketler hazırlanırken polikarbon malzemesi tercih edildiği için son derece sağlamdır. Leksan etiket farklı sektörlerde ve alanlarda kullanıldığı için ısıya karşı, kimyasal maddelere, sert darbelere ve nem gibi maddenin yapısını bozan uyarıcılara karşı son derece dayanıklıdır.

Leksan etiketin su ve neme karşı dayanıklı olması ve etkilenmemesi makine ve elektronik sektöründe kullanılmasına neden olmuştur. Leksan etiketin bir diğer önemli özelliği kalıcı olması ve üzerindeki renklerin solmadan uzun süre varlığını korumasıdır. Etiket üzerinde bulunan bilgiler bozulmadan kullanılır ve okunaklılığı devam eder.

Leksan Etiket İçin Kullanılan Baskı Çeşitleri

Leksan etiket kullanışlı ve uzun ömürlü olmasından dolayı çok amaçlı bir kullanım özelliğine sahiptir. Leksan etiket hazırlanırken iki farklı baskı uygulaması kullanılır. Baskı uygulamalarında tercih edilen renk geçişleri bulunan ve üç boyutlu uygulamalar için kullanılan UV dijital baskı yöntemidir. Dijital baskı yöntemleri özellikle promosyon ürünler ve reklam amaçlı tercih edilir. Burada hedef kitlenin bu dijital baskı yöntemleri ile dikkati çekilmeye çalışılır.

Diğer baskı çeşidi ise canlı renkleri bünyesinde barındıran ve uzun ömürlü bir kullanım sağlayan serigrafi uygulamasıdır. Reklam bilgi amaçlı ya da uyarı için tercih edilen leksan etiketlerde kullanılan renklerin solmaması oldukça önemlidir. Bu nedenle serigrafi uygulaması piyasada daha fazla tercih edilen bir baskı uygulamasıdır.

Serigrafi uygulamanın bir diğer önemli özelliği ise hem içerde hem de dışarıda rahatlıkla kullanılabilir. Çünkü bu ürün dayanıklı olduğu için olumsuz hava koşullarından etkilenmez. Kişilerin isteğine bağlı olarak farklı boyutlarda ve ebatlarda hazırlanır.

Leksan Etiket Nerede Kullanılır

Leksan etiket dikkat çekici rengârenk görünümü ile deforme olmadan kullanılabilen etiket çeşididir. Leksan etiket in en önemli özelliğinden birisi de 100 derece ısıya kadar dayanma gücünün bulunmasıdır. Bu nedenle leksan etiket daha çok yüksek ısı seviyelerinin yaşandığı alanlarda tercih edilir. Bu model otomotiv sektörü başta olmak üzere farklı sanayi kollarında, elektrik ve elektronik sahalarda kullanılan etiket çeşididir.

Şeffaf hazırlanan PVC ile yapıştırıcı arasına gerçekleştirilen leksan baskı dış müdahaleye karşı her zaman dirençlidir. Bu direnci sayesinde kullanılan renkler solmadan ve silinmeden uzun süre varlığını sürdürebilir. Yeni nesil baskı teknikleri içerisinde serigrafi baskı ile beraber geliştirilen leksan etiket parlak rengi ve görselliği ile de pek çok sektör tarafından tercih edilir. Ürünün dayanıklı olması ile beraber estetik görünüş açısından da ortaya hoş bir görüntünün çıkması leksan etiketi dikkat çekici hale getiriyor.

Leksan Etiket İmalatı

Firmamız leksan etiket konusunda diğer baskı sistemlerinde olduğu gibi birinci sınıf teknikleri kullanıyor. Leksan etiket uygulaması için en yeni model makineler eşliğinde boya ve PVC malzemeler tercih ediyoruz. Leksan etiket imalatı konusunda kullanılan tüm malzemeler son derece kaliteli ve uzun ömürlü kullanılma özelliğine sahipler. Estetik görünüm açısından leksan etiket en çok tercih edilen ürünlerin başında gelir. Leksan etiket makine elektronik otomasyonlarında oldukça kullanışlıdır. Tersten baskı uygulamasının gerçekleştiği bu etikette solma ve kararma gibi olumsuzluklar görülmez.

Üretim Sonrası Etiketler Üzerinde Gerçekleşen Testler

Üretimi gerçekleşen leksan etiketler firmamız tarafından bazı testlere tabi tutularak dayanıklılık kalitesi kontrol edilir.

Dayanıklılık Testi: Dayanıklılık testi sırasında leksan etiketlerin ısıya ve darbelere karşı sağlamlığı test edilir. Çünkü deksan etiketler 100 derece ısıya kadar dayanıklılık özelliği gösteriyor.

Tuş Basma Testi: leksan testler üzerinde bulunan tuş basma ve komut testleri yapılarak malzemenin kalınlığı ve kullanılan kalite kontrol edilir.

Ekran Testi: ekran kontrolleri sırasında yüksek ışık veren hazır ekranlar dikkatli bir şekilde kontrol edilir. Ekran özelliklerine baktığımız zaman kimisi kırmızı yeşil veya şeffaf özellikler gösteriyor.

Yapışma Testi: etiketleri arka yüzeylerinde kullanılan yapıştırma bantlarının kalitesi ve bu bantların ısıya karşı dayanıklılığı test edilir.

Leksan Etiketin Tercih Edilme Nedenleri

Leksan etiket her bütçeye hitap eden bir yapıya sahiptir. Ürünün maliyeti oldukça uygundur. Sınırsız bir grafik tasarımı ve renk seçeneği bulunur. Yaratıcılık arayanlar tarafından leksan etiket ilk tercihtir. Kontrol panellerine kıyasla leksan Etiket daha dayanıklıdır. Hayal gücünün on plana çıktığı leksan etiketler ile birbirinden farklı tasarımlar hazırlanır.

Nasıl Sipariş Verilir?

Firmamız leksan etiket üretiminde sektörün öncü firmaları içerisinde yer alır. İstediğiniz model ve tasarımda sizler için uygun grafik çalışmaları ile tasarımlar hazırlıyoruz. Leksan etiketi kullanacağınız alanı belirledikten sonra uzman ekibimiz sizin için birbirinden farklı desen tiplerinde çalışmalar gerçekleştirir. Sizden alınan onay sonrasında leksan etiketleriniz hazırlanır ve size teslim edilir. Teslim edilmeden önce ise önemli testlerden geçen bu dayanıklı işlevsel ürünlerimiz size uzun süre sorunsuz bir kullanım sağlar.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Baskı, etiket ve markalama konusunda firmamız sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda çalışmalarını gerçekleştirir. Tüm siparişleriniz teslimat aşamasına kadar kontrollü bir şekilde ilerler ve şeffaf bir şekilde süreç yürütülür. Kendini sürekli yenileyen firmamız yaptığı çalışmalar ile sektörde lider olmayı amaçlıyor. Bu sebeple bünyesinde barındırdığı uzman kadro ve kaliteli ürünler ile başarılı işlere imza atıyor. Firmamızı tercih ettiğimiz takdirde alacağınız kaliteli hizmetler ile büyük bir memnuniyet yaşayacaksınız. Çünkü firmamız sipariş ettiğiniz ürünleri hazırlarken her konuda sizin de fikrinizi alıyor.

Böylece hazırlanan ürünler sizin ihtiyaçlarınızı tam manası ile karşılıyor. Teknik araçlarımızdan kullandığımız tüm ürünlere kadar her şey birinci sınıf işçilikle hazırlanır. Etiket ve baskı sistemleri için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Open chat
Merhaba
(0533) 733 61 72