Leksan Etiket

 

LEKSAN ETİKETLER
Daha çok elektrik-eloktronik sanayisinde kontrol panellerinde, otomotiv sektöründe ve makine imalat sektörlerinde kullanılır. İmalatını yaptığınız bir cihazın kontrol paneli leksan etiket ile yapıldığında hem görsellik daha yüksek olur hemde kullanışlılık bakımından leksan etiket daha kullanışlıdır. Leksan etiketlerde görselliği arttırmak için istediğimiz renklerde etiketimizi tasarlayabiliriz.
Leksan, membran etiketler polikarbonat malzemeden üretilmiş çeşitli kalınlık, parlaklık ve renkte bulunmaktadırlar. Kontrol panellerinde daha çok şeffaf leksan etiketler kullanılır, işin durumuna göre ters baskı yapıldıktan sonra zemin atılarak etiket renklendirilebilir. Baskı kısmı iç tarafta kaldığı için leksan etiketlerin üzerindeki yazıların çıkma ihtimali yoktur. Leksan etiketler çoğunlukla baskı yapıldıktan sonra arkasına çift taraflı bant sıvanarak kullanılır. Böylece makine üzerinde istenilen yere sabitlenir.
Leksan etiketlerde de kullanılan malzemenin çeşitli kalitede olanları vardır. Pvc malzeme fiyat olarak en uygunudur ama polikarbonat malzeme ise daha dayanıklı ve daha esnektir. Kabartmalı leksan etiketlerde polikarbonat malzemenin kullanılmasını tavsiye ederiz. Eğer etikette kabartma yapılmayacaksa pvc ürün de tercih edilebilir.