Tampon Baskı

Tampon Baskı

İnsanlar tarafından yaygın kullanılan birçok ürünün daha dikkat çekici hale getirmek için üzerine başka tekniği kullanılır. Bu nedenle birbirinden farklı özelliklere sahip çıkıp baskı teknikleri bulunur. Kullanılan baskı tekniklerinde görülen eksiklikleri diğer baskı çeşitlerinin özellikleri tamamlar. Tam da bu aşamada serigrafi baskı tekniği mont ulaşamadığı alanlarda daha başarılı bir baskı tekniği geliştirmek için tampon baskı kullanılmaya başlamıştır.

Tampon baskı daha çok reklam yapmak amacıyla kullanılan promosyon ürünlerde tercih edilir. İşlemin uygulanacağı malzemenin yüzeyi ne şekilde olursa olsun tampon baskı istenilen kalitede gerçekleşir. Tampon baskı gün içerisinde kullanılan birçok malzeme üzerinde kullanılır.

Tampon Baskının Özellikleri

Tampon baskı el ile yapılan bir baskı uygulamasıdır. Yakın bir dönemde kullanılmaya başlayan tampon baskı ilk önce saat üreticileri tarafından kullanılmıştır. Teknolojinin gelişmesine paralel bir şekilde gelişen tampon baskıda yenilikler görülmeye başlandı. Böylece baskı hızı ve kalitesi daha iyi ve verimli hale getirildi. Tampon baskının son zamanlarda en çok tercih edilme sebebi, silikon geçiş yataklarının geçişler sırasında sağladı kolay kullanımların yanında her türlü yüzeyde kolay bir şekilde uygulanmasının pratik olmasıdır.

Yani yüzey pürüzlü, kavisli, çukur ve tüm kompleks yüzeylere kaliteli bir şekilde uygulanır. Bu nedenle tampon baskı balon gibi hassas bir malzemeden tutunda top gibi sert cisim üzerine de uygulanabilir. Kullanılacak malzeme ahşap olsun metal olsun tampon baskı yine aynı şekilde pratik bir şekilde uygulanır. Bu nedenle firmalar ürün tanıtımı ve müşteri memnuniyeti için her zaman promosyon ürünler üzerinde tampon baskı tercih ederler.

Tampon Baskı Nasıl Yapılır?

Tampon baskı genel olarak serigrafi baskının ulaşamadığı ve daha birçok ürün üzerinde kolay bir şekilde yapılabilen bir baskı çeşididir. Gün içerisinde birçok ürün üzerinde tampon baskı görmek mümkündür. Tampon baskı sırasında kullanılan belli mikronlarda derinliği bulunan oyulmuş ahşap metal malzeme ile hazırlanmış baskı plakası tercih edilir. Bu plaka sayesinde üzerine baskı yapılacak ürün üzerine işlem kolay bir şekilde gerçekleşebiliyor. Kullanılacak modeller her türlü malzeme üzerine farklı şekillerde uygulanabilir. Model uygulamasından sonra ise bu alanlar mürekkep boya ile boyanır.

Tampon Baskının Avantajları

Baskı çeşitleri içerisinde en çok tercih edilen tampon baskı yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Bu nedenle tampon baskının en önemli avantajı tüm yüzeylerde pratik bir şekilde uygulanmasıdır. İster küçük ister büyük her alanda kullanılır. Bunun dışında eğimli, bombeli, kavisli yüzeylerde de tampon baskı başarılı bir şekilde uygulanır.

Tampon baskı uygulamasında kullanılan mürekkebin performansı oldukça dayanıklı bir güce sahiptir. Bazı baskı çeşitlerinde baskı rengi seçilemezken tampon baskı da her türlü renk kullanılabilir. Renk ve model yönünden zengin olan tampon baskı birçok yüzeye de başarılı bir şekilde uygulanır. Baskı sırasında kullanılan kalıba klişe adı verilir. İşlem sırasında kullanılan klişe ve mürekkep hızlı bir şekilde değiştirilebilir ve farklı tasarımlarda da kullanılabilir.

Bu yönüyle tampon baskı malzemeleri her türlü projeye hızlı bir şekilde adapte olma özelliğine sahiptir. Tampon baskıyı diğer baskı modellerinden farklı kılan en önemli yönü ise hata miktarının minimum seviyede olması ve baskı maliyetlerinin ve düşük olmasıdır. Bu kadar yaygın bir şekilde kullanılan tampon baskının tek bir olumsuz özelliği vardır. Uygulandığı geniş ve düz yüzeylerde diğer baskılara oranla daha yavaş kalmasıdır.

Tampon Baskı Fiyatları

Yaygın bir şekilde kullanılan tampon baskı diğer baş çeşitlerine göre maliyet olarak daha uygun fiyatlara yapılabiliyor. Tampon baskı sırasında fiyatlarının belirlenmesinde baskının uygulanacağı ürünün boyutları, istenilen modelin özellikleri, kullanılacak ürünlerin kalitesi, ürün sayısı, renk kalitesi gibi etkenler belirleyici oluyor. İşlemin gerçekleşeceği baskını güzel görünmesi ve sorunsuz bir şekilde kullanılması için kalite standartlarının tam manası ile sağlanmış olması gerekir. Unutulmamalıdır ki ürünün kaliteli olması maliyeti yükselse de bu çok önemli bir konudur. Bu nedenle her zaman yapılan işlemlerde ve işçiliklerde kalite aranmalıdır.

Bir baskının kaliteli olarak adlandırılabilmesi için bazı hususları bünyesinde barındırması gerekir. Öncelikle boyanın kalınlığı, kullanılacak olan modelin ürün üzerinde dengeli bir şekilde yerleştirilmiş olması gibi etkenlere bakmak gerekir. Baskı sırasında kullanılan renklerin soluk görünmesi baskı kalitesinin bir nedenidir. Bu nedenle baskının uygulanacağı alanda tüm hatlar Keskin açık ve net bir şekilde belirtilmiş olmalıdır. Tampon baskıyı şu promosyon ürünler üzerinde verimli bir şekilde değerlendirmek oldukça avantajlı bir durumdur.

Tampon Baskı Neden Promosyon Ürünlerde Kullanılır?

Firmalar tanıtım ve reklamlarını yapmak amacıyla müşteri memnuniyeti için çoğu zaman promosyon ürün dağıtıyorlar. Promosyon ürünler üzerine firmanın ismi ya da logosu bulunur. Bu logo ve isimler daha çok tampon baskı sistemleri ile hazırlanır. Çünkü tampon baskı zengin ürün çeşitliliği üzerinde kaliteli bir şekilde değerlendirilebilir. Dağıtılacak olan promosyon ürünün boyutu ve yüzey özellikleri nasıl olursa olsun her türlü tampon baskı kullanılabilir.

Tampon baskı modelleri ve desenleri önce bilgisayar ortamında tasarlanır. Tampon baskı için kullanılacak olan modellerin hazırlanmasında firmanın istekleri ve tercihlerini ön planda tutulur. Firmamız müşteri memnuniyetine önem vererek müşterilerin istekleri doğrultusunda kaliteli ve dikkat çekici tasarımlara sahip tampon baskı modelleri hazırlar.

Tampon Baskı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tampon baskı her türlü yüzeye istenilen model ve desende uygulandığı için sürekli tercih edilen baskı çeşididir. Tampon baskı Van önem verilmesi gereken en önemli konuların başında tercih edilecek ürünlerin kalitesidir. Ozan ile tampon baskı da renk çeşitliliği fazla olduğu için renklerin canlı ve güzel görünmesi gerekir. Bunun içinde en kaliteli boyalar tercih edilmelidir. Tampon baskı aşamalarının sistemli bir şekilde ilerlemesi de insan hatasının en az seviyeye indirilmesi gerekir. Tampon baskıda kullanan Çelik klişe önce pozlandırılır daha sonra banyosu yapılır.

Firmamızdan Yardım Almanın Önemi

Baskı sektöründe önemli bir konuma sahip olan firmamız yılların vermiş olduğu birikim ile hizmetlerini gerçekleştiriyor. İstediğiniz her ürün üzerine birbirinden farklı baskı çeşitlerimiz ile gerçekleştirdiğimiz işlemler son derece kalitelidir. Baskı işlemleri sırasında firmamız bünyesinde bulunan tüm makine ve sistemler teknolojik özelliklere sahip ve donanımlıdır.

Firmamız tüm baskı modellerini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği gibi tampon baskı konusunda da profesyonel çalışmaları ile sektörde yer almıştır. İhtiyaç duyduğunuz her an firmamızla iletişime geçerek istediğiniz baskı çeşidi ile hizmet alabilirsiniz.

Open chat
Merhaba
(0533) 733 61 72