Serigrafi Baskı

Serigrafi Baskı

Serigrafi Baskı

Serigrafi Baskı İpek baskı olarak da bilinen gıda sektöründen tutun da tekstil sanayi olmak üzere birçok farklı sektörde tercih edilmektedir. Elek baskı olarak da adını duyduğunuz bu baskı hemen hemen her türlü materyal için ideal bir çözümdür.

Sıcak ve soğuk ortamlarda bozulmayan uzun vadede kullanım imkânı sunan bu baskı kimyasal dayanıklılığı konusunda birçok baskıya göre daha dirençlidir. Baskı sırasında metal veya ahşap bir çerçeve kullanılır. Bunun dışında baskı yapılabilmesi için elek biçiminde bir kalıba ihtiyaç vardır. Bu kalıpta baskı yapılacak alanlar açık olmak zorundadır. Elek içerisine konulan baskı boyası sıyırıcı denilen bir gereç ile baskı yapılacak alana transfer edilir. Serigrafi baskı diğer reklam çeşitlerine göre daha çevrecidir. Çevreyi daha az kirletip daha dayanıklı olduğu için de solvent bazlı boyalar tercih edilmektedir.

Serigraf Baskı

Serigrafi baskı, her türlü materyal için elverişlidir. Elektronik materyallerden kumaş parçalarına kadar her türlü malzeme serigrafi ile daha cazip hale gelebilir. Doğallıktan yana bir baskı olduğu için de her sektörün tercihleri arasında yer alır. Genellikle ipek baskı baskı sırasında fırınlama tekniği kullanılır. Bu teknik ile baskının ömrü daha uzun vadeye yayılabilir. Baskı yapılan zemin güneş ışınlarından kesinlikle etkilenmediği için bu baskı özellikle tekstil sektörünün olmazsa olmazıdır. Klasik matbaa sistemlerinin yetersiz kaldığı sırada devreye giren bu baskı şekli solma yapmayan uzun vadede de dayanıklılık gösterebilen baskı çeşitidir.

Serigrafi Baskının Avantajları

Avantajları saymakla bitmeyen bu baskı her türlü materyal için uygun olduğu için mürekkepleri daha kalındır. Baskı sonrası renklerin daha canlı durmasına da imkân sağlar. Bunun dışında diğer bir konu da maliyetleridir. Diğer baskı çeşitlerine göre daha ekonomiktir. Özellikle toplu reklam ihtiyacınız olduğu zaman serigrafiyi tercih ederek maliyetlerinizi minimum seviyeye indirebilirsiniz. Klasik baskı ile yapılan materyaller zamanla deforme olur. İpek baskı baskı tekniği ile yapılan materyaller üzerindeki baskılar uzun vadede kullanılabilir. Klasik bir baskı ile kupa üzerine yapılan reklam birkaç yıkama ile deforme olurken serigrafi ile yapıldığı zaman uzun süre boyunca deforme sorunu yaşamazsınız. Kısacası reklam çeşitleri arasında kaliteli baskılar yapıp uzun vadede sonuç almak istiyorsanız serigrafi tekniği ile çalışan firmaları tercih etmelisiniz.

Serigrafi Baskı Örnekleri

Avantajları saymakla bitmeyen serigraf baskı her türlü materyal için uygun olduğu için mürekkepleri daha kalındır. Baskı sonrası renklerin daha canlı durmasına da imkân sağlar. Bunun dışında diğer bir konu da maliyetleridir. Diğer baskı çeşitlerine göre daha ekonomiktir. Özellikle toplu baskı ihtiyacınız olduğu zaman serigraf baskı tercih ederek maliyetlerinizi minimum seviyeye indirebilirsiniz. Klasik baskı ile yapılan materyaller zamanla deforme olur. İpek baskı baskı tekniği ile yapılan materyaller üzerindeki baskılar uzun vadede kullanılabilir. Klasik bir baskı ile kupa üzerine yapılan reklam birkaç yıkama ile deforme olurken bu baskı ile yapıldığı zaman uzun süre boyunca deforme sorunu yaşamazsınız. Kısacası reklam çeşitleri arasında kaliteli baskılar yapıp uzun vadede sonuç almak istiyorsanız serigrafi tekniği ile çalışan firmaları tercih etmelisiniz.

Serigrafi Baskı Videosu

 Neden Bizi Seçmelisiniz ?

 
  • Serigrafi baskıda ondokuz yıllık tecrübeye sahibiz.
  • Tecrübeli personelimizle hizmetinizdeyiz.
  • İlk önce müşteri memnuniyetini sağlamayı hedefliyoruz.
  • Makine parkurumuz ile her türlü baskıyı yapabilmekteyiz.
  • Serigrafi baskı konusunda kendimizi geliştirmek hedefimizdir.

Serigrafi ondokuz yıllık birikimimizle yaptığımız en iyi işlerden biridir. Bu baskı tekniği ile düz veya yuvarlak zeminli yüzeylere baskı yapabilmekteyiz. Yerine göre UV veya solvent mürekkepler kullanarak serigrafi yapmaktayız. Serigrafi reklam tekniği ile başta boya imalatçılarına boya renk kartelası yapıyoruz. Daha sonra ; opak-şeffaf pvc üzerine  firmanızı tanıtıcı etiketler, camlara içeriden yapıştırılıp dışarıdan okunan magaza etiketleri, makine imalatçılarının kullandığı metal etiketler, daha çok elektrik eloktronik sanayisinde kullanılan leksan etiketler, ofset baskısı yapılmış işlere uygulanan kısmi lak, emboss lak ve efekt lak uygulamaları serigraf tekniği ile yapılmaktadır.Bunun haricinde cam, ahşap veya metal malzemeler üzerine de serigraf yapmaktayız.  Bunların hepsi yıllarını serigrafi baskıya vermiş uzman kadromuz tarafından titizlikle yapılmaktadır. Biz serigrafhttps://www.matbaa.info/tampon-baski baskıyı ve tampon baskı seviyoruz ve bu işi geliştirmek ve dahada ileri götürmek istiyoruz…