Aluminyum Etiket

 

 

ALUMİNYUM METAL ETİKETLER

Aluminyum etiketler şık görünümleri ile makine sanayisinde ve elektronik sanayisinde çok fazla kullanılmaktadır. Bunların dışında da birçok kullanım yerleri vardır. Paslanma yapmadığı için makine imalatçıları ürettikleri makineler üzerinde etiketlerini yaptıktan sonra kalitesini yıllarca bozmayacak etiket yaptırmak isterler. Serigrafi baskı ile yapılmış alüminyum etiket yıllar geçsede üzerindeki mürekkep solmamakta veya yazılar dökülmemektedir. Yani serigrafi baskı ile yapılan alüminyum etiketlerin kaliteleri bakılınca belli olmaktadır. Aluminyum üzerine dijital baskıda yapılabilmektedir fakat zaman geçtikçe yazılar solmakta, ve alüminyum yüzeyine tutunamayan yazılar dökülmektedir.

Serigrafi baskı yöntemi ile yapılan alüminyum etiketlerin yıllarca renkleri solmamakta ve alüminyum yüzeyine uygun mürekkepler kullanılarak baskı yapıldığı için yazılar çıkmamaktadır.

Mikron baskı yöntemi ; yüksek mikron alüminyum üzerine mikron mürekkepleri kullanılarak baskı yapıldığında ve alüminyumlar yüksek sıcaklıkta su içerisinde kaynatıldıktan sonra o yazıların tinerli bez ile çıkarmak dahi mümkün olmamaktadır. Bu yöntem daha çok otomotiv sanayisinde, etiketlerin çok uzun ömürlü olmasını istediğimiz zorlu koşullaradaki ürünlerde kullanılmaktadır.

Bunun dışında alüminyum etiketler asansör kabinlerinin iç ve dışında uyarı etiketleri olarak kullanılır. Ürünlerin görselliğini artırmak ve kaliteli etiket yapmak istediğimizi noktalarda, istenilen renk ve kalınlıklarda alüminyum etiketleri serigrafi baskı ile kullanılabilir. Her türlü imalatçının kullanabileceği türden etiketler tecrübeli grafikerlerimiz yardımıyla tasarlanmakta ve yine tecrübeli baskı ustalarımız tarafından serigrafi baskıları yapılmaktadır.

 

[FinalTilesGallery id=’4′]

 

 

Open chat
Merhaba
(0533) 733 61 72