Çamlıca Leksan Etiket Leksan etiket diğer adıyla membran etiket olarak adlandırılan etiket türü daha çok elektrik, elektronik, makine ve otomotiv sanayisinde kontrol kumanda panellerinde kullanılır. Genelde düz yüzeylere yapılacak etiketlerde tercih edilir. Su ve ısı değişkenliklerine karşı dayanıklılığı çok iyidir, sürtünmeye karşıda mukavemetlidir. Leksan malzeme olarak polikarbonat diye adlandırılan plastik türlerinden birisidir. Kumlu leksan etiket, parlak leksan etiket, bir tarafı kumlu diğer tarafı mat leksan etiket gibi türleri mevcuttur. Serigrafi baskı yapmaya uygun bir malzemedir. Aynı zamanda kullanım yerine göre çeşitli kalınlıklarda leksan etiket temin edebilmekteyiz. İmalatını yaptığınız elektronik cihazların kontrol panellerinde rahatlıkla kullanılabilir. Yapılacak güzel bir tasarım ile ürünlerin müşteri tarafından daha fazla beğenilmesini sağlar.

Çamlıca Leksan Etiket
Çamlıca Leksan Etiket

Leksan etiketlerde baskı ters olarak yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı önden bakılınca düzgün gözüken yazılar ve şekiller hiç bir zaman kazımayla veya sürtünmeyle çıkmaz. Etiket imalatı ilk önce işin bilgisayarda tasarlanmasıyla başlar. Görsel olarak güzel bir tasarım tabiki ürünün albenisini artıracaktır. Serigrafi baskı yapmaya uygun olarak bu tasarım yapılmalıdır. Daha sonra her bir renk için serigrafi baskı kalıbı yapılır ve renkler hassas bir şekilde üst üste oturacak tarzda baskısı yapılır. Baskı işlemi bittikten sonra leksan etiketin arkası yapışkanlı olacak ise çift taraflı bant kesilir. Leksan etiket üzerinde kabartmalı tuş olacak ise ona uygun klişe ile kabartmaları yapılır ve en son kesim yapıldıktan sonra ürün hazır hale gelir.

Leksan, membran etiketler polikarbonat malzemeden üretilmiş çeşitli kalınlık, parlaklık ve renkte bulunmaktadırlar. Kontrol panellerinde daha çok şeffaf leksan etiketler kullanılır, işin durumuna göre ters baskı yapıldıktan sonra zemin atılarak etiket renklendirilebilir. Baskı kısmı iç tarafta kaldığı için leksan etiketlerin üzerindeki yazıların çıkma ihtimali yoktur. Leksan etiketler çoğunlukla baskı yapıldıktan sonra arkasına çift taraflı bant sıvanarak kullanılır. Böylece makine üzerinde istenilen yere sabitlenir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir