Baskes Sticker

Baskes Sticker

Baskes sticker, okuyucusu optik olan folyo kesme makinelerinde dijital baskı ile uygulanacak olan baskı tekniğinde ürünün içinde kalacağı şekilde kesilme işlemine verilen isimdir. Öncelikle baskısı yapılacak ürünün boyutuna göre grafik tasarımı yapılır. Daha sonra baskısı yapılacak ürünün etrafının kesme işlemleri yapılarak etrafındaki fazlalıklardan alınır ve işlem tamamlanmış olur. Teknolojinin yansımaları baskı kalitelerini de etkilemiş durumdadır. Sektörde baskes baskı işlemleri çoklukla tercih edilmektedir. Hem açık hava reklamcılığı hem de iç mekân reklamlarında kullanılan basker stiker çalışmaları ömrü uzun olan bir baskı sistemi ile yapılmaktadır. İç mekanlar da kullanılan baskes stikerler üzerine laminasyon çekilmesi gerekmektedir. Böylelikle daha uzun süre kullanılır.

Baskes Stiker Kullanım Alanları Nelerdir?

Etiketlerde, hobi çalışmalarında, iç ve dış mekân ofis ve işyeri dekorasyonları yapılırken, araçların üzerinde logo baskıları kaplamasında, yapılan kampanya ve indirim yazılarında, okulda ve eğitim alanlarında, doğum günü organizasyonlarında, parti organizasyonlarında, mobilya süslemelerinde ve cam süslemelerinde baskes stiker kullanılmaktadır. Folyo, branda yapımı, roll-up, çerçeve, broşürlük, reklam dubaları, stand resimleri, kıyafetler üzerine yapılan resim baskıları baskes yöntemi ile yapılmaktadır. Folyo üzerinde işlem yapıldığı için kullanıldığı baskı mürekkebinin özellikli olmasına gerek yoktur. Önemli olan optik okuyucudan çıkarılırken etrafındaki fazlalıkların kesilerek ortaya gerçek görselin çıkarılmasıdır.

Baskes Stiker Neden Tercih Edilir?

Özellikle az adette yapılan işlerin baskılarında maliyetini düşürmek için kullanılır. Çok renkli baskılı işlerde serigrafi baskıları yüksek çözünürlük istediği için maliyetleri çok yükseltmektedir. Ama çok renkli resim, logo ya da yazı baskılarında baskes stiker alternatif bir baskı yöntemidir. Küçük adetler için önerilse de yüksek adetli işlerde de baskı kolaylığı açısından tercih edilmektedir. Sektörel anlamda ise baskı kalıp hazırlığı, bıçak hazırlığı ve baskı zamanı açısından maliyetleri en aza indirmektedir. Baskes stiker kısa sürede çözüm üretebilen bir sistemdir. Metalize bir kâğıda yapılan basım işlemleri, yapışma özelliği olarak yüksek kalitededir. İstenilen ölçülerde ve istenilen grafik tasarımların yapılmasını sağlayan bir teknolojiye sahiptir.

Araç Üzerinde Baskes Stiker Kullanımı Nasıl Olur?

Firma kurumsal araçlarında logo, adres ve iletişim bilgileri baskes stiker tasarımı ile hazırlanarak araç giydirmelerinde kullanılır. Araçların büyüklüğü doğrultusunda yapılan dijital baskı tasarımı ustalar tarafından zemin üzerine yapıştırılır. Kullanım ömrü çok fazladır. Yağmurdan ve sıcaktan etkilenmemesi adına işinin ehli ve kaliteli malzemeler kullanan yerlerden tasarlanıp uygulamasının yapılması önemlidir. Araç üzerine baskes stiker işlemi yapmadan önce reklam açısında yasal prosedürlerinin yerine getirilmiş olması ve ruhsat üzerine işletilmiş olması gerekmektedir.

Vitrin Konsept Tasarımlarında Baskes Stiker Uygulamaları

Özellikle giyim mağazalarında vitrinlere kampanya, indirim ya da yeni sezon ürünleri ile ilgili baskes stiker tasarımları çok kullanılmaktadır. Vitrinler üzerinde hayallerin ve gerçeklerin bir araya getirilerek oluşturulduğu düşünceler grafik ortamında stiker üzerine yansıtılır. Sökülebilme özelliği nedeni ile de vitrin konsept tasarımlarında kullanılan bir uygulama çeşididir. Boyut olarak vitrin cam boyutuna kadar tek parça halinde yapılabileceği gibi uygun bir noktadan görselinde fark edilmeyecek şekilde ikiye bölünerek de yapılabilmektedir.

Kampanya ve İndirim Yazılarında Baskes Stiker Uygulamaları

Folyo dijital baskes stiker uygulaması ile özellikle mağaza konsepti ile çalışan marketler, mobilyacılar, fırınlar, çiçekçiler gibi tüketiciye yönelik kuruluşların tercih ettiği bir yöntemdir. Dönemsel olarak fiyat ve kampanya bildirimleri sürekli değiştiği için yapıştırma reklamlar uygun olur. Haftalık ve aylık olarak baskes stikerler istenilen formatta, istenilen büyüklükte ve tercihe göre tasarımı yapılarak yapıştırma ve kolay sökülebilme özelliği ile bu tip kuruluşlarda kullanımı uygundur. Marketlerde çok fazla kullanılmaktadır. Nedeni ise haftalık olarak indirim ve kampanyalara yer veren özellikle kurumsal marketler el ile yazmaktansa reklam panosu şeklinde stikerler ile müşterilerine kampanya ve indirimlerini duyururlar.

Tabelalarda Baskes Stiker Uygulamaları

Kuruluşların reklam maliyetleri çok yüksektir. Yeni açılan bir işyerinin ilk yaptırması gerekenlerden bir tanesi tabeladır. Birçok tabela şekli vardır. Ancak baskes stiker yöntemi ile yapılan tabelalar maliyetinin düşük olması açısından çok tercih edilir. Yağmura, kara ve güneşe dayanıklı malzemelerden yapılan baskes stikerler tabela uygulamasında çok kullanılır.

Vitrin Süslemelerinde Baskes Stiker Uygulamaları

Yılbaşı, bayram, özel günler gibi kampanya ve indirimlerin çok fazla dikkat çekmesi gereken zamanlarda mağazalar vitrin süslemelerinde tüketiciye ulaştırmak istedikleri mesajları baskes stikerler sayesinde ulaştırırlar. Boyamaktansa çabuk çıkabilir özellikte olan yapıştırma malzemeleri kullanılarak vitrin süslemesi yapılır.

Doğumgünü ve Parti Organizasyonlarında Baskes Stiker Uygulamaları

Son yıllarda doğum günü ve parti organizasyonlarında birçok konsept kullanılmaktadır. Bu konseptlerde organizasyon sahibinin resimleri çeşitli materyaller üzerine baskı olarak yapıştırılmaktadır. Bu baskılarda baskes stiker yöntemi ile yapılmaktadır. Misafirlere dağıtılacak olan hediyelikler üzerinde resimli mesajlar, bardaklar üzerine resimli stikerler, tabaklar üzerine ya da mekandaki boş alanlara baskes stiker posterleri asılabilmektedir. Etiket olarak yapıştırılması gereken yerler var ise onlar içinde digital baskı sistemi çok rahatlıkla kullanılabilmektedir.

İç ve Dış Mekanlarda Baskes Stiker Uygulamaları

İç ve dış mekân dekorasyonlarında süslemelerde kullanılmak üzere yapılacak olan tasarımlarda da baskes stiker etiketleri kullanılmaktadır. Böylelikle mekân tasarımlarında istenildiği zaman resim ve yazı değişikliği yapılabilmektedir. İç mekanlarda ya da dış mekanlarda baskes stiker tasarımları kullanıldığında dışına mutlaka bir laminasyon çekilmesi gerekmektedir. Bunun nedeni ıslanma etkisinden tasarımın etkilenmemesini sağlamak içindir.

Baskes Stiker Genel Özellikleri

Geniş bir kullanım alanına sahip olan baskes stikerler gönül rahatlığı ile kullanılabilecek olan baskı ürünleridir. İstenilen boyutlarda ve istenilen ölçülerde tercih edilen her türlü tasarım uygulaması yapılabilir. Adet düşük olduğu takdirde diğer baskı çeşitleri maliyet olarak yüksek olacağından baskes stiker yöntemi bu maliyetleri olabildiğince en aza indirir. Özellikle fotoğraf baskısı yapılacak olan yerlerde bu yöntem daha çok tercih edilir. Yüksek çözünürlüğü ihtiyaç duyulduğu için digital makinelerde folyo kesimi ile istenilen en iyi görüntü kalitesi elde edilir. Çok renkli baskılarda ayrı ayrı kalıp çıkartmaktansa pratik bir şekilde digital makineye görüntünün aktarılarak istenilen baskının yapılmasında baskes stiker yöntemi çok faydalıdır. Daha hızlı, daha kaliteli ve daha çok tasarım avantajı sağlamaktadır. Baskes fiyatlandırması kullanılan folyonun sarf edilen m2 sine göre fiyatlandırılır. Fiyat belirlemesinde en etken malzeme kullanılan folyodur. Resmin ya da yapılacak tasarımın çok renkli olması da etkilese de belirleyici özellik kesimi yapılacak olan folyosudur. Diğer baskılara göre maliyetinin düşük olmasını değiştiren bir konu değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba
(0533) 733 61 72