Tekirdağ Boya Renk Kartelası

Tekirdağ boya renk kartelası kullanıcılara her türlü renk seçeneği ve çeşit sunmaktadır. Renkler kişisel hayatlarımızda tercihlerimize yön vermektedir. Elbise, ayakkabı, aksesuar veya oturma alanları, işyerleri gibi yerlerde de iç mekân ve dış cephede de renkler en dikkat verilerek tercih edilen bir etkendir. Mekânlarda aydınlatma, konsantrasyonun devamlılığı, keyif ve konfor şartlarını belirleyen en önemli etken yine renklerdir. Renklerin tercih ve seçiminin yapılabilmesi ve kullanıcılara hitap edecek türlerinin hepsinin bir arada bulundurulabilmesi renk kartelaları arcılığı ile sağlanabilir. Her kişinin yaşayış, keyif, konfor ve ilgilerinin farklı yönlerde olması dolayısı ile çok çeşitlilikli renklerin bir arada bulunmasını gerektirir.
Yaşanılan bölgenin veya şehrin dokusu, iklimi, konumu da hem kişilerin yaşam tarzını hem de güneşlenme sürelerini etkilemektedir. Mekânların iç ve dış duvar boya renklendirilmesine yön vermektedir. Tekirdağ boya renk kartelası şehrin geleneksel, sıcak iklimi ve yeşil dokusu gibi etkenleri baz alarak şekillenmiştir. Renk kartelasında bir renge ait birden fazla ton bulunmaktadır. Kişilerin yoğun bir günlük hayattan sonra veya iş çıkışlarında evlerine geldiklerinde konfor içerisinde olmak huzur bulmak ve ferahlatıcı bir ortam talep etmektedir. Aynı şekilde işyerlerine girişlerde çalışma akışının devam etmesi, konsantrasyonun sağlanabilmesi veya iş görüşmelerinin yapılması için mekânların duvar boyalarının uygun renkte olmaları gerekir. Uygun renklerin kişiler tarafından seçilebilmesi için yeterli çeşitliliği barından renk kartelaları bu duruma cevap olmaktadır.
Renk kartelaların çeşitlilik yanında güven, kalite ve sağlık koşullarına da cevap olabilmesi önemlidir. Renk kartelaları içinde sayısız çeşitte renkler bulunmaktadır. Tekirdağ boya renk kartelası temsil ettiği renklerin uygulamada da aynı tondaki renkleri vermesi açısından güvenilirdir. İç mekânlarımızda kullandığımız boyaların sağlık koşullarını sağlaması ve nem oluşturmaması gerekmektedir. Ayrıca kartelada bulunan tüm renklerin kolay temizlenebilir olması gerekmektedir. Temizlenme aşamasında boyanın sahip olduğu rengin solmaması, değişime uğramaması ve yıpranmaması gerekmektedir. Uygulandığı sırada kolay uygulanabilir olmalı ve çatlama, bozulmalara sebep olmamalıdır. Ren kartelaları da tercih ve kullanım alanlarına göre de kendi içinde gruplandırılmaktadır. Bu şekilde istenilen renge erişilebilirlik artmaktadır. İç mekânlarda veya dış cephelerde de kullanılabilecek boyalarda çeşitlendirilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir