Serigrafi Tampon Baskı, Boya Kartelası, Aluminyum Etiket

Serigrafi Tampon Baskı, Boya Kartelası, Aluminyum Etiket

Boya kartela basimi
Boya Renk Kartelası Basımı
Tam otomatik ve yarı otomatik serigrafi baskı makineleri, 19 yıllık tecrübemiz ve deneyimli kadromuz ile boya renk kartelası imalatında hizmetinizdeyiz

Şeffaf, opak pvc etiketler, leksan etiketler, aluminyum etiketler, plastik ahşap, metal, cam malzemeler üzerine reklam ve yazı basımı bu teknikle yapılmaktadır.
tampon baski iki renk gs
Tampon Baskı
Tampon baskı ile imalatınız olan hemen hemen her çeşit ürün üzerine baskı yapılabilmektedir. Serigrafi baskıdan farklı olarak egimli, çukur veya tümsek yüzeylere de baskı yapabilmekteyiz.

Ofset Baskı
Katalog, broşür, cepli dosya, antetli kağıt, zarf, kartvizit, davetiye, bloknot, matbu evrak, kutu, etiket, takvim gibi ürünlerin tasarımdan baskıya kaliteli çözümleri için hizmetinizdeyiz.

Kısmi Lak Baskıları
Normal lak, kabartma lak, efekt lak ve simli lak uygulamalarımız ile ofset baskısını yaptığınız katalog, broşür gibi ürünlerinizin, daha çekici olmasını sağlayabilirsiniz.
Promosyon urunleri
Promosyon Ürünleri Baskısı
Firmanızın prestiji ve tanıtımında önemli bir yere sahip olan promosyon ürünlerinin teminive reklam baskıları.
Serigrafi Baskı
Serigrafi, bir seri baskı yapma şeklidir. Geçmişi çok eskilere uzanan bu sanat dalı son zamanlarda sanayinin de gelişmesi ile endüstriyel ürünlerin markalanmasında büyük önem kazanmıştır. Ahşap ya da metal bir çerçeveye gerilen değişik türdeki polyester ipek kumaşının fotofilm emülsiyon denilen bir film tabakasıyla kaplanıp ışıkta pozlandıktan sonra basılması gereken grafik, bu kumaşa bir şablon gibi çıkar. Işığa duyarlı bölgeler suyun yardımı ile boşaltılır ve hassas bir şablon oluşur. Bu şablona kalıp denir. Bir ragle (ağzı keskin bir kauçuk) yardımı ile baskı yapılır.
Serigrafi baskı her türlü malzeme ve yüzeye uygulanabilir. Yuvarlak baskılar yapılabilir. Aynı zamanda matbaanın baskı yapamadığı metal, seramik, kumaş ve cam gibi malzemelere baskı serigrafi ile yapılır. Elektroniğin bel kemiğidir. Serigrafi sayesinde devre kartları daha net ve temiz olarak yapılmaktadır. Son yıllarda serigrafi endüstrinin olmazsa olmazları arasına girmiştir.
Tampon baskı, farklı formlarda yüzyıllardır var olmasına rağmen bu teknolojinin yaygın olarak kullanılması son yirminci yüzyıla rastlamaktadır. 70’li yıların başında silikon pedlerin geliştirilmesi baskıyı daha pratik bir hale getirdi. Eskiden basılamaz olan yüzeylere (eğimli, bombeli, çukur veya yamuk) baskı yapma yeteneği keşfedildi ve bu süreçten itibaren hızla gelişme gösterdi. Sanayi sektöründe şu an birçok malzeme üzerine tampon baskı yapılabilmektedir.
3-D nesneler üzerine 2-D görüntü aktarabilirsiniz. Bu işlem için baskısı yapılacak görüntünün çelik klişe üzerine fotoğrafik yöntemlerle aktarılması gerekmektedir. Çelik klişe üzerinde basılacak görüntü çukurda olacak şekilde asitle indirilir ve tampon baskı makinesi çalışma esnasında çelik klişe yüzeyine mürekkep vererek çukurların mürekkep dolmasını sağlar ve bir sıyırıcı bıçak klişe yüzeyindeki fazla mürekkebi sıyırarak iş harici yerlerde mürekkep kalmasını engeller. Makine üzerine bağlı bulunan silikon çelik klişede çukurda bulunan mürekkebi alarak baskısını yapacağı malzeme üzerine aktarır ve bu şekilde baskı son bulur.
Ofset baskı ismi dilimize ingilizce de “OFF-SET” kelimesinden geçmiştir. Sırasıyla Mürekkebin endirek yolla kauçuk vasıtasıyla kağıda geçmesi demektir. Her türlü belli gramaja kadar Kağıt nevi materiyal üzerine baskı sonucu alması mümkündür.
Ofset sistemi aslında taş baskı sistemine benzer, ancak kalıp üzerindeki yükseklik farklarından yararlanmaz. Kalıp yüzeyi düzdür. (Yüzey üzerinde çok küçük bir emülsiyon tabakası kalınlığı farkı vardır ancak bu kalınlık görüntü oluşturmada etkin değildir) Kalıp yüzeyinde emilsiyon olan yani basılacak alanlar ve emilsüyon olamayan basılmayacak alanlar vardır. İş olan yani basılacak alanlar emilsüyon tabakasıyla kaplıdır. İş olmayan alanlarda ise emilsüyon tabakası yoktur. İş olan yerler mürekkebi, iş olmayan yerler ise gren çukuru denilen mikrometrik gözenekler ile suyu tutar. Burada su ve mürekkebin birbirine karışmaması prensibinden faydalanılır. Böylelikle iş olan yerlerde bulunan mürekkep baskıyı gerçekleştirir. Diğer boş alanlarda gren çukurları su ile dolu olduğu için mürekkebi iter ve o bölgeler baskı uygulayamaz.

Neden Bizi Seçmelisiniz
Çünkü makine parkurumuzla tam techizatlıyız.
Tampon baskıda tecrübeli baskı operatörlerimizle hizmetinizdeyiz.
Ondokuz yıllık serigrafi ve tampon baskı ile yoğrulmuş bir birikime sahibiz.
Müşteri memnuniyeti için elimizden gelen gayreti göstermeyi prensip edinmişiz.
Boya renk kartelası basımında tecrübemiz ve yeni makinelerimiz ile hizmetinizdeyiz.
Yapılan işlerden bazı örnekler
PVC ETİKET
LEKSAN ETİKET
ALUMİNYUM ETİKET
PVC KARTVİZİT
DAMLA ETİKET
MAGNET ETİKET
CAM SERİGRAFİ BASKI
Ahşap Üzerine Serigrafi Baskı
dekota serigrafi baskı
Metal malzemelere iki renk tampon bası
Pleksi serigrafi baskı

Çukur yüzeylere iki renk tampon baskı
Pinpon toplarına iki renk tampon baskı
Usb üzerine tampon baskı.
Futbol topuna tampon baskı.
aluminyum etiket, boya kartela basımı, boya renk kartelası, etiket baskısı, kartela, kartela baskısı, metal etiket, ofset baskı, opak etiket, promosyon, promosyon ürünleri, pvc etiket, renk kartelası, şeffaf etiket, serigrafi baskı, tampon baskı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir