Serigrafi baskı makineleri kullanım alanı olarak birçok sektörde baskı makinesi olarak kendine yer bulmaktadır. Hemen hemen her türlü düzgün yüzeylere baskı yapabilmektedir. Yüzeyin düzgün olmasından kastımız baskı yapılacak yüzeyde çukur veya tümseklerin olmamasını kastediyoruz. Bunun yanında yuvarlak yüzeylere veya konik düzgün malzemelere de serigrafi baskı makinelerimiz ile baskı yapabilmekteyiz. Şahiner Serigrafi Yulong Serigrafi Baskı Makineleri ile hem düz, hem yuvarlak hemde konik yüzeylere baskı yapmanız mümkündür. En çok tercih edilen modelimiz GYS 400 ile üç çeşit baskıyı da yapabilmekteyiz.

Serigrafi baskı makineleri ile baskı yapmak için serigrafi baskı kalıbına ihtiyacınız vardır. Serigrafi baskı kalıbı hazırlamasına kısaca değinecek olursak; baskısı yapılacak ürünün ilk önce nerelerine baskı gelecekse, bu yazı, resim, şekil olabilir onu bilgisayarda tasarlamak gerekir. Baskısı yapılacak iş çok renkli ise ona göre her renk tek tek basılacak şekilde tasarım yapılması lazım. Bu tasarımı hazırladıktan sonra serigrafi baskı kalıbı yapımı için film çıktısını almak gerekiyor. Film ile emisyon sürülmüş serigrafi baskı kalıbı birbirine yapıştırılıp, serigrafi baskı kalıp pozlama cihazında ultraviyole ışık ile poz verilir. Kalıp daha sonra su ile yıkanır ve baskı yapılacak yerler kalıpta açılmış olur. Daha sonra bu kalıp makinedeki yerine yerleştirilir, makine ayarları yapıldıktan sonra hangi renk mürekkep kullanılacaksa o makineye dökülür. Serigrafi baskı makineleri ile baskı yapmak için gerekli eğitim ve tecrübe Şahiner Serigrafi olarak verilmektedir.

Dilerseniz serigrafi baskı makineleri için gerekli olan kalıpların hazırlanması firmamız tarafından da yapılmaktadır. Kendi bünyenizde kalıp hazırlamak için yeterli tertibat yoksa serigrafi baskı kalıplarının hazırlanması tarafımızdan yapılmaktadır. Böylece profesyonel çekilmiş bir kalıba sahip olabilirsiniz.

Yulong serigrafi baskı makineleri; kalıbın makineye bağlanması, sıyırıcı ve rakle ayarlarının yapılması ve düz baskıdan yuvarlak baskıya geçişleri çok basit kılan tertibatlarla donatmıştır. Serigrafi baskı kalıbının ileri geri hareketleri, sağa sola hareketleri ve kalıp üzerinde çarpıtma ayarları bulunmaktadır. Tüm bu ince ayarları basit bir şekilde yapılmakta ve ayarlar tamam olduktan sonra kontraları sıkıştırılarak sabitlenir. Hem kullanımı kolay hemde sağlam bir gövdeye sahip Yulong serigrafi baskı makineleri fiyat konusunda size avantaj sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir