Renk Kartela

Renk kartela katalogları her zaman sizlere fikir verici ve yol gösterici olmuştur. Evinizde değişiklik yapmak istediğinizde ilk karar vereceğiniz duvarlarınızın hangi renk olacağı konusudur. İlk uygulanan her zaman duvar boyaları olduğu için renk seçiminde yapılan doğru kararlar ve renklerin kataloglarda gösterildiği tonlarda olması büyük önem taşır. Çünkü eşyalarınızı duvar rengine göre tercih ettiğiniz için en ufak bir yanılma payında kötü bir görünüm ile karşılaşabilir ve hem paranıza hem de zamanınıza yazık olur. Renge karar vermeden önce boyayı olacağınız firmaya karar vermeniz gerekmektedir. Sizlere renkleri olduğu gibi aktaran boya firmamız ile renk kartelaları genellikle yüksek çözünürlükte olarak sizlere boyayı birebir yansıtırlar.

İyi ve köklü boya firmalarının kataloglarında istediğiniz her tonu bulabileceğiniz gibi firmamızdan da rahatlıkla birkaç renginde karışımını talep ederek kodlarını firmaya aktarmanız yeterli olacaktır. Renk makineleri ile kodlara göre renkle bire bir seçilerek yine makine yardımıyla karıştırılır. Boyanızı iç ya da dış cephe de kullanıma göre ayrı kataloglardan tercih edebilirsiniz. Çünkü iç ve dış cephe boyaları birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Örneğin dış cephe renk kartela seçenekleri arasında astarlı ve her türlü hava koşullarına dayalı boyalar renk almaktadır. Seçmiş olduğunuz renk kodları ile firmamız ile iletişime geçebilirsiniz ve size en yakın firmadan boyanızı teslim alabilirsiniz. Renk kartelalarımız son zamanlarda moda olan her rengi yansıtarak seçeneği sizlere bırakır.

Dış cephe renk kartela boya seçenekleri arasında hangi rengi seçeceğinize karar vermediyseniz sizlere bu konuda birkaç önerim olacak. Dış cephe için kullanacağınız renge mekânın etrafında yer alan renkler ile uyumuna göz önünde bulundurarak bir seçim yapmalısınız. Örneğin yeşillik bir alanda oturuyorsanız ya da ofisiniz yeşilliği bol olan bir mevkideyse boya seçiminde yeşil tonlarından faydalanabilirsiniz. Ya da yeşil rengi sevmiyorsanız yine yeşil renk ile uyumlu kahverenginin koyu tonlarından yararlanabilirsiniz. Tamamen zevk ve ortama bağlı olan renk seçenekleri için firmamızın yüksek çözünürlüklü, her renk tonuna sahip, renk kartelasından yararlanarak uygun ve doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir