Plastik Etiket İmalatı

Plastik etiket imalatı sırasında çok sayıda önemli husus yer almaktadır. Öncelikle çok daha dayanıklı olmakla birlikte aynı zamanda renkli bir görünüme sahiptir. Tercih edilen etiket çeşitlerinin başında gelmektedir. Bununla birlikte 100 derece ısıya kadar da dayanıklı olduğu görülmektedir. Otomotiv sektörü başta olmak üzere sanayi sektörleri arasında birçok farklı alanda kullanımı mümkün olan plastik etiketlerin önemli farklılıkları da bulunmaktadır. Öncelikle renginin uzun süre solmamasının en önemli özelliği işlem sırasında uygulanan baskıdan kaynaklıdır. Şeffaf pvc ile yapıştırıcı arasında uygulanan baskı sayesinde dış müdahalelere karşı hasar almaması sağlanmaktadır. Böylelikle çok uzun yıllar kullanılsa dahi renginde herhangi bir değişkenlik olması söz konusu değildir. Silinmesi ya da farklı bir renge bürünmesi imkân dahilinde olmadığı gibi baskı ile birlikte dış müdahaleye maruz kalmasının da önüne geçilmektedir.

Yeni nesil baskılar arasında yer alan serigraf baskı uygulanmasıyla da çok daha canlı ve parlak renklerin sahip olduğu plastik etiketler ortaya çıkarılmaktadır. Aynı zamanda görünüm açısından da çok şık bir yapıya sahip olunması sağlanmaktadır. Böylelikle albenisi olan plastik etiket imalatı işlemlerinde farklı teknolojik makinelerin kullanımı da görülmektedir. Özellikle kusursuz işlemler için bu tarz yapıların kullanımı şart olabilmektedir. Makinelerin ön panellerin veya reklam amacıyla etiketler üzerine arma, işaret, logo ya da farklı bir metin yazılması da mümkün olabilmektedir. Kalıcı bir resim konulması da sağlanabilmektedir.

Kullanılan teknolojik yapılarla birlikte birinci sınıf hizmet kalitesi için baskının iç yüzeyde kaliteli bir şekilde kalması sağlanmaktadır. Böylelikle deforme olma süresi de uzatılacaktır. Çeşitli boyut ve ebatlarda olması mümkün olan plastik etiket imalatı kapsamında tersten baskı yapılmaktadır. Estetik açıdan en iyi seçenek olması da tercih noktasında ön plana çıkmaktadır. Işıklı tabela yüzeylerinde canlı bir şekilde kullanılması içinde farklı boyaların kullanılmasıyla geçirgenlik sağlanmaktadır. Böylelikle arka yüzeyden verilen ışık sayesinde etiket özelliği ortaya çıkarılmaktadır. Son derece kaliteli olmasından dolayı da kullanım süresi bir hayli uzundur. Etiket imalatı yapan firmalarında kaliteli hizmet anlayışına sahip olması da ortaya çıkacak ürün hakkında önemli bir etkiye sahiptir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir