Metal Etiket İmalatı

Metal Etiket İmalatı Metal etiket tercih oranı bir hayli yüksek olmasından dolayı sipariş sayısı da fazladır. Bununla birlikte mekanik aşınmaya karşı da son derece dayanıklı olması, tercih noktasında önemli bir etkidir. Aynı zamanda renk sınırlaması da yoktur. Çok daha canlı renklerin elde edilmesini sağlamaktadır. Farklı malzeme seçeneklerinin kullanımı ile metal etiket baskı üretimi yapılabilmektedir. Kullanımı mümkün olan malzemeler içinde mat gümüş çokça tercih edilmektedir. Gümüş istenmesi halinde fırçalı gümüş olarak da bilinen mat gümüş kullanılmaktadır. Sarı metal seçeneklerinde ise mat sarı denilmektedir.

Üretim sırasında ise farklı gerekçelere bağlı olarak metal etiket imalatı değişkenlikleri görülebilmektedir. Resim kullanımının mümkün olması için beyaz metal tercih edilmektedir. Aynı zamanda kurumsal renklerin 1/1 tutması içinde önem taşımaktadır. Bunların dışında altın sarı, beyaz, parlak gümüş, aynalı sarı, saten gümüş, bakır, simli şampanya gibi çok farklı renk tercihleri de olabilmektedir. Renklerin dışında kullanımı da son derece önemli olan metal etiket üzerinde gerekli birtakım bilgiler bulunmaktadır. Ürüne ait üretim tarihi, kullanım bilgileri ve dikkat edilmesi gerekli olan bilgilerin tamamı etiket üzerindedir. Aynı zamanda üretici firmaya ait isim ve adres bilgileri de olmaktadır.

Paslanma ya da deformeye uğrama gibi durumların söz konusu olmamasından dolayı tercih edilen metal etiket imalatı içinde malzeme kullanımı da önemli bir yer tutmaktadır. Monte edildiği ürün üzerinde uzun yıllar zarar görmeden kalabilmesi için perçin ya da çift taraflı bant ile işlemden geçirilmektedir. Çeşitli etiket modellerin yanı sıra farklı görünümleriyle de iyi birer reklam yüzü olmaları mümkün olmaktadır. Bundan dolayı sağlam ve kaliteli olmasının yanında çok daha farklı bir modele sahip olması da önemlidir. Darbelere karşı olduğu gibi ısı ve nem gibi sorunlara karşı da dayanıklı olması metal etiketlerin önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Farklı ürünlere göre de şekilsel farklılıkları yapılabilmesi mümkün olmaktadır.

Metal Etiket Üretimi

Üretim sırasında ise farklı gerekçelere bağlı olarak metal etiket imalatı değişkenlikleri görülebilmektedir. Resim kullanımının mümkün olması için beyaz metal tercih edilmektedir. Aynı zamanda kurumsal renklerin 1/1 tutması içinde önem taşımaktadır. Bunların dışında altın sarı, beyaz, parlak gümüş, aynalı sarı, saten gümüş, bakır, simli şampanya gibi çok farklı renk tercihleri de olabilmektedir. Renklerin dışında kullanımı da son derece önemli olan metal etiket üzerinde gerekli birtakım bilgiler bulunmaktadır. Ürüne ait üretim tarihi, kullanım bilgileri ve dikkat edilmesi gerekli olan bilgilerin tamamı etiket üzerindedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir