İç Cephe Renk Kartelası

İç cephe renk kartelası tercihlerinde geniş yelpazeli renk çeşitlerinin olması birçok farklı imkânı da beraberinde getirmesi bakımından önemlidir. Farklı odalar için dekorasyonlara uygun bir şekilde yapılması gerekli olan boyalar için iç cephe renk kartelası kapsamlı çeşitlilik sunmaktadır. Çok daha kaliteli bir görünümün ortaya çıkmasında ise yapılacak uygulamaların belli hususlara uygun olması da gerekli olmaktadır. Odaların çok daha iyi bir görünüm sunması için renklerin büyük önemi bulunmaktadır. Çok daha büyük görülmesi ya da iç açıcı olması için renk kullanımı elzem olmaktadır. Birbirinden çok farklı renklerin belli oranlarda karıştırılmasıyla ortaya çok farkı iç cephe boyaları çıkarılmaktadır.

Özellikle yeni teknolojik gelişmelerin etkisiyle ortaya çıkan işlemlerden geçirilen boyalarda iç cephe renk kartelası önemli bir değişimden geçmiştir. Ana renklerin etkisiyle ortaya çıkan ara renklerin dışında farklı anlamları ifade eden çok farklı renk cümbüşleri de iç cephelerde bir hayli tercih edilmektedir. Renklerin tercih edilmesinde odaya olan uyum ile birlikte güneşin geliş açısı ve eşyaların sahip olduğu renk karışımları kadar enerji eksenli hususlarda büyük önem taşımaktadır. Doğada yer alan binlerce rengin yer aldığı iç cephe kartelalarından yapılacak seçimler bundan dolayı bir hayli zor olabilmektedir. Her yıl değişen renk modelleri de bu durum üzerinde bir hayli etkili olmaktadır. Boyalar içinde bulunan oranların yanı sıra ortaya çıkarabileceği durumlarda etkili olmaktadır. Kış aylarında salon ya da büyük odalarda beyaz renkler tercih edilmektedir. 2017 yılı içinde önemli bir yere sahip olan beyaz renk kartelası çok daha geniş ve ferah bir iç yapı ortaya çıkarmaktadır. Bununla birlikte kapalı yeşil renklerinde tercihi görülmektedir.

Özellikle küçük odalarda yapılması planlanan işlemlerde iç cephe renk kartelası içinden açık renkler tercih edilmektedir. Böylelikle basık bir yapının ortaya çıkması da engellenmektedir. İç cephelerin değişimde meydana gelecek güzel modellerin çıkması da birbirinden farklı renk kartelalarından yapılacak seçimle mümkün olmaktadır. Kırmızı ve turuncu renklerin yanı sıra krem renginin de farklı tonları kartelalarda yer almaktadır. Çocuk odalarında seçilen bu renkler sayesinde bir ışıltı ortaya çıkarılabilmektedir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir