İç Boya Renk Kataloğu

İç boya renk kataloğu birçok renk seçeneği sunmaktadır. Günümüzde, bütün mekânlar için boya işlemi uygulanmaktadır. İç ve dış olarak ikiye ayrılan boya işlemlerinde, dış cephe için üretilen boyalar, kar, yağmur, fırtına ve çöl sıcaklarına karşı dayanıklı üretilmektedir. İç cephe boyaları, mekânların iç kısmındaki iklim özelliklerine göre tasarlanmaktadır. İç boya renk kataloğu kategorisinde, her markanın orijinal renk anlayışı vardır. A markasının pembe ve tonlarını tercih eden bir kişi, boya yetmediği zaman, B markasının pembe ve tonlarından tercih yapamaz. Ton farkı belirgin bir şekilde oluşacaktır. Kataloglardaki renkleri tercih ederken, renklerin numaraları önemlidir. Tekrar aynı rengi alacağınız zaman, bu renk numaralarını kullanabilirsiniz.

 

Bütün ana renkleri bulunduran kataloglarda, yüzlerce tonu bir arada bulabilirsiniz. Silikonlu olan iç cephe boyaları, silinebilir özelliği ile daha uzun ömürlüdür. Renklerde solma meydana gelmemektedir. İç boya renk kataloğu kategorisindeki renklerde yüzlerce ton bulunmaktadır. Bu renklerin ayırt edilmesi için, birçok isim kullanılmaktadır. Bu özel isimlerle, renk tonlarının ayırt edilmesi çok daha kolay hale gelecektir. Renklerin hatırlattığı duygular, bu özel tonlara isim olmuştur. Mesela, renk romantik bir hava oluşturduğunda, o rengin adı romantik olmuştur. Pembenin en tatlı tonu olan renge, şirin pembe veya tatlı pembe isimleri konulmuştur. Renklere verilen isimlerde, ayrıca o rengin tercih edilmesi için, özel isimler tercih edilmektedir. Buz mavisi, deniz mavisi, saltanat ve hayal pembesi gibi isimler tercih edilmektedir.

 

Geniş renk özelliklerine sahip olan iç mekân boya seçeneklerinde, ev dekorasyonunuza uyan renklerin tercih edilmesi, önemli bir husustur. Pembe veya lila ağırlıklı bir dekorasyon düşünüyorsanız. İç boya renk kataloğu tercihlerinde, bu dekorasyona uyacak renkleri seçmelisiniz. Romantik, hayal pembe, köpük, kumsal, yeni somon, ince kum, tropik, ıhlamur, sınav sarısı, tomurcuk, fıstıki, alçatı, vizon, ırmak yeşili, nil yeşili, çisenti, gölgem, buz gümüşü, yeni çağıl çağıl, fildişi, serinli, gökçe gibi renklere sahiptir. Yine akvaryum, hercai, pembe, lilyum, leylak, asil lila, yalın, yakamoz, saltanat kırmızısı, prenses pembesi ve gülkurusu gibi birçok özel isimle isimlendirilen tonlar, orijinal özelliklere sahiptir. Her firmanın kataloğu, daha önce belirttiğimiz gibi, ton özellikleri, başka markalarla aynı özellikleri taşımamaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir