Kozmetik Ürünlere Serigrafi Tampon Baskı

Kozmetik ürünlere serigrafi tampon baskı çelik klişeler aracılığıyla gerçekleşmektedir. Alacağımız her malzemenin üzerinde yer alan bilgilendirmeler bilinçli alışveriş yapmamız konusunda oldukça etkilidir. Baskının yapılacağı logo ya da yazılar öncelikle bilgisayar üzerinde tasarlanmak zorundadır. Baskı yapılmaya başlandıktan sonra kesinlikle bilgilerin geri dönüşü olmaz. Yanlış basılan ürünler de üretim zayiatı olarak atılır. Bu nedenle son derece dikkatle hazırlanan bilgiler öncelikle müsvette bir malzeme üzerinde denenmelidir. Olası yanlışlık bu şekilde ortadan kalkabilir. Seri halinde basılacak malzemeler tampon baskı ile yapılacağından manuel olarak makinenin baskı bölümüne yerleştirilir. Her firmanın kendine özgü bilgi ve logolarına göre renk mürekkepleri doldurulur. Son derece titiz bir çalışma gerektiren bu baskılar profesyonel makine aracılığıyla yapılmaktadır.

Her malzemenin üzerine yapılabilen bu baskı beş yıla kadar malzeme üzerinden silinmez. Kozmetik ürünlere serigrafi tampon baskı yöntemi kalıcı bir baskı imkânı sunduğu için mantıklı tercihler arasında yer alır. Makineye mürekkebin fazla dolması baskıların net çıkmamasına sebep olur. Bu yüzden makinenin haznesine dökülen mürekkebe dikkat edilmesi gerekir. Aklınıza gelebilecek tüm ürünlere bu baskı yöntemini yapmak mümkündür. Baskı seçenekleri arasında birden fazla hatta yüzlerce ürüne uygulanan bir yöntem olduğu için sektörde çalışanların gözde makineleri arasında yer alır. Elinize aldığınızda bu kadar küçük yere nasıl baskı yapılabilir diye kendi kendinize sorduğunuz sorunun cevabı tampon baskı yöntemidir.

Etrafınızda gördüğünüz plastik, cam, ahşap, metal ve alüminyum gibi birçok malzemenin üzerine tampon baskı yöntemi ile baskı yapılır. Kozmetik ürünlere serigrafi tampon baskı yapılırken kısa ve net bilgilere yer verilmektedir. Kozmetik malzemelerinin nasıl kullanılacağı, hacmi, markası baskı yaparken yeterli olan bilgiler arasındadır. Eğer ki firma daha fazla bilgiye baskı sırasında yer verilmesini isterse bunu bilgisayar üzerinde düzenlemek mümkündür. Baskı yöntemi kullandığımız malzemelerin herhangi birine ihtiyaç duymadan okuyarak almamız konusunda oldukça önemlidir. Firmanızın malzemelerini baskı vermek isterseniz öncelikle profesyonel çalışan bir firma olmasına özen göstermelisiniz. Baskıdan önce hazırlanan bilgileri kontrol etmeniz ürünleriniz zayi olması açısından önemlidir. Güvendiğiniz firmalar ile irtibata geçmeniz sizi karlı çıkaracaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir